Контакти:

01001, Україна, м.Київ,

Майдан Незалежності, 2

тел. +38 044 229 75 83

Публікації

Оподаткування медичних клінік, закладів охороно здоров’я та приватних лікарів: ПДВ, прибуток, суд...

Останні законодавчі зміни торкнулися майже всіх галузей української економіки: реформа освіти, ре...


Детальніше...
Повернення обладнання для майнингу після його вилучення під час обшуку

Обшук пройшов для правоохоронців успішно. Обладнання для майнингу було знайдено та вилучено. Чи є...


Детальніше...

Семінари

Особливості проведення податкових перевірок 2015

План семінару:

1. Неофіційні правила, якими керуються працівники фіскальних (податкових) органів ...


Детальніше...
Захист бізнесу від контролюючих та правоохоронних органів

План семінару:

1. Основні принципи захисту підприємств у відносинах з контролюючими та правоохоро...


Детальніше...

Підписатися на новини

В березні 2017 року в Деснянському районному суді м. Києва відбулося чергове судове слухання по «кримінальній справі Роберта Флетчера». Один з адвокатів заявив клопотання про направлення справи на додаткове розслідування до органів поліції. Суд видалився до нарадчої кімнати. За результатами виходу з нарадчої кімнати, суд виніс рішення направити справу на додаткове судове розслідування до органів Національної поліції.

Нагадаємо, що кримінальну справу було передано до суду до листопада 2012 року, а саме до вступу в силу нового Кримінального процесуального кодексу (далі – КПК України), який вже не передбачав повернення справи на додаткове судове розслідування (ДС). Але враховуючи той факт, що кримінальна справа Роберта Флетчера була передана до суду до вступу нового КПК України, то суд слухав її в суді по старому КПК України, який передбачав можливість повернення справи на додаткове судове розслідування. Причиною повернення справи на додаткове розслідування слугували численні порушення зі сторони слідства інтересів обвинувачених: застосування фізичної сили, порушення права на захист, затягування розгляду справи, та інші обставини, які переконали суд у необхідності повернення кримінальної справи Роберта Флетчера до поліції. За таких обставин, кримінальна справа Роберта Флетчера вже буде розглядатися по новому КПК України, що значно ускладнить її розслідування органам поліції, оскільки основним доказом вини Флетчера та інших обвинувачених були показання свідків та потерпілих.

Після передання справи до суду, велика кількість свідків та потерпілих до суду не прийшли. Враховуючи положення нового КПК України, показання свідків є доказом лише тоді, коли такі свідчення були надані в суді. За таких обставин є мала ймовірність доведення вини Роберта Флетчера та інших обвинувачених. Є сумніви стосовно повторного направлення справи до суду з обвинувальним актом. За правилами нового КПК України, кримінальна справа буде перейменована на «Кримінальне провадження» та буде внесена до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань. Кримінальна справа Роберта Флетчера розслідується з листопада 2008 року. Обвинувачені тривалий термін перебували під вартою у Київському слідчому ізоляторі. Після певного часу судового слідства та з’ясування обставин справи, суд замінював запобіжні заходи обвинуваченим з тримання під вартою на більш м’які: застава, підписка про невиїзд, інше, що свідчило про переконаність суду у відсутності вини обвинувачених. Двоє слідчих по справі, після її розслідування перебували в розшуку, один з них перебував в Київському СІЗО та звинувачувався у вчиненні тяжких злочинів, що свідчить необ’єктивність досудового розслідування.

Справа була заполітизована та отримала широкого розголосу в 2008 році. Як виявилося після майже 9 років розслідування та судового слідства, суд не виніс вирок по справі, та навіть повернув справу органам поліції. По практиці, направлення справи на додаткове судове розслідування означає, що вини підсудного у вчиненні злочину не має, і щоб не виносити виправдувального вироку, суди направляють справи на додаткове розслідування, де у більшості випадків їх закривають. Це означає, що не всі політичні справи будуть мати успіх у майбутньому. Адвокати Віктор Середа та Артем Середа захищають інтереси Роберта Флетчера. Детальніше з праактикою white collar crimes (захист "білих комірців") компанії allTax можна ознайомитися за посиланням. Про хід розгляду кримінального провадження Роберта Флетчера буде повідомлятися на сайті allTax юридичні та податкові радники.