Контакти:

01001, Україна, м.Київ,

Майдан Незалежності, 2

тел. +38 044 229 75 83

Семінари

Особливості проведення податкових перевірок 2015

План семінару:

1. Неофіційні правила, якими керуються працівники фіскальних (податкових) органів ...


Детальніше...
Захист бізнесу від контролюючих та правоохоронних органів

План семінару:

1. Основні принципи захисту підприємств у відносинах з контролюючими та правоохоро...


Детальніше...

Підписатися на новини

Обшук пройшов для правоохоронців успішно. Обладнання для майнингу було знайдено та вилучено. Чи є в майнера криптовалюти шанси повернути своє майно, яка процедура повернення обладнання для майнингу після проведення обшуку та виїмки, та чи варто судитися за вилучене обладнання для майнингу - розглянемо деталі!

Проведення обшуків та виїмок у майнерів криптовалюти стало доволі частим явищем. Правоохоронці вилучають не лише гроші та документи, а й обладнання для майнингу, чим фактично зупиняють діяльність «Bitcoin-ферм». Чи буде законним проведення обшуку та виїмки обладнання для майнингу криптовалюти в той час, коли законодавством не заборонено здійснення майнингу в Україні? Як себе вести та як захищатися від  незаконних дій правоохоронців, якщо до майнера прийшли з обшуком? Про це та інші аспекти захисту майнерів від посягань правоохоронців поговоримо нижче. 

Враховуючи юридичну невизначеність офіційного статусу криптовалюти в Україні, може постати логічне питання: «Які можуть бути податкові перевірки стосовно того, що державою не визначено?». Та чи так це на справді? Чи дійсно податкові та правоохоронні органи не можуть перевіряти осіб, що здійснють майнинг криптовалюти лише у зв’язку з відсутністю закондавчого врегулювання майнингу криптовалюти?

Своїм правом на індивідуальну податкову консультацію скористалося безліч платників податків з метою отримання роз’яснень від податкових органів щодо застосування певних положень податкового законодавства України. Та чи може майнер криптовалюти звернутися до органів ДФС з метою отримання офіційного роз’яснення щодо оподаткування майнингу криптовалюти тоді, коли статус криптовалюти офіційно законодавчо не визначений?

Податок на додану вартість є доволі цікавим податком для майенерів, враховуючи те, що більшість з них купує обладнання для майнингу, або ввозить його на митну територію Україну з закордону, і як результат - сплачують ПДВ. Повернення ПДВ, було б доцільним для майнерів у такому випадку. 

Неоднозначні висловлювання майнерів криптовалюти щодо офіційної невизначеності статусу криптовалюти переконує більшість майнерів щодо відсутності необхідності сплачувати податки з майнингу криптовалюти. «Мовчання» державних органів та відсутність законодавчого визначення статусу криптовалюти лише підсилює таку думку. Чи можна погодитися з такими висловлюваннями та чи варто сплачувати податки від здійснення майнингу криптовалюти?