Контакти:

01001, Україна, м.Київ,

Майдан Незалежності, 2

тел. +38 044 229 75 83

Новини

allTax консультує платіжну систуму WayForPay у спорі з Нацбанком щодо оновлення ліцензії на фінан...

Закон «Про платіжні послуги» зобов’язав платіжні системи пройти процедуру авторизації (переоновле...


Детальніше...
allTax відзначена найвищою нагородою рейтингу Legal 500 EMEA

10 квітня 2019 року, провідне видання для юристів Legal 500 EMEA опублікувало щорічний рейтинг юр...


Детальніше...

Семінари

Особливості проведення податкових перевірок 2015

План семінару:

1. Неофіційні правила, якими керуються працівники фіскальних (податкових) органів ...


Детальніше...
Захист бізнесу від контролюючих та правоохоронних органів

План семінару:

1. Основні принципи захисту підприємств у відносинах з контролюючими та правоохоро...


Детальніше...

Підписатися на новини

Кіпр, як і інші іноземні юрисдикції, періодично, вносить законодавчі зміни в податкову систему. Останні нововведення стосуються податку на прибуток підприємств. Відповідно до Закону Кіпру «Про податок на дохід», кожна кіпрська компанія повинна оцінити необхідність подачі декларації про попереднє податок на прибуток (IR6), із зазначенням очікуваної оподатковуваного прибутку за поточний рік.

Якщо оподатковуваного прибутку не очікується, необхідності подавати таку декларацію - немає. Надалі, на підставі цієї декларації, попередній податок необхідно сплатити двома внесками:

1-ий внесок - до 31-го липня 2017 го року (цей платіж можна зробити і до 31-го серпня 2017 го року без будь-яких штрафних санкцій) 2-ий внесок - до 31-го грудня 2017 го року.

2-ий внесок можна також оплатити разом з 1-им до 31-го серпня, щоб мінімізувати банківські комісії та адміністративні витрати.

До грудня місяця можна не подавати ніяких декларацій і в грудні подати фінальну декларацію. Якщо декларація скоригована в бік збільшення податку, - необхідно буде сплатити штрафні відсотки, нараховані на різницю з 31-го серпня до дати платежу. Приклад, якщо податок скоректований в грудні з суми 6.000 євро до 10.000 євро, штрафні відсотки складуть 23.33 євро на підставі наступної формули: 2.000 євро (тобто 5.000 євро - 3.000 євро) X 3.5% X 4 місяці (з серпня по листопад).

Важливо знати, що скоригована декларація за попередньою податку не може використовуватися для повернення переплаченого попереднього податку, поки фінальні декларації не подано до податкових органів Кіпру. Тому важливо, щоб компанія розраховувала попередній податок на підставі реальних очікувань. У разі якщо задекларований попередній податок становить менше 75% від реальної суми податку, згідно фінальної податкової декларації за 2017 ий рік, від отриманої різниці, - як податок також стягуються додаткові 10%. Штрафні відсотки розраховуються за ставкою 3.5% в рік від суми неоплачених внесків (виходячи з загальної кількості місяців), як вказано в прикладі вище. На додаток, якщо будь-які податкові внески не сплачені протягом місяця після терміну оплати, на суму платежу нараховується додатковий штраф у розмірі 5%.

Податкові органи Кіпру мають право подати до суду на компанію, яка в строк не справила оплату податку, зазначеного в декларації про попереднє податок. Важливо, щоб платежі попереднього податку були проведені вчасно, відповідно до встановлених тимчасовими рамками.

Партнер allTax юридичні та податкові радники, Артем Середа