Контакти:

01001, Україна, м.Київ,

Майдан Незалежності, 2

тел. +38 044 229 75 83

Публікації

Оподаткування медичних клінік, закладів охороно здоров’я та приватних лікарів: ПДВ, прибуток, суд...

Останні законодавчі зміни торкнулися майже всіх галузей української економіки: реформа освіти, ре...


Детальніше...
Повернення обладнання для майнингу після його вилучення під час обшуку

Обшук пройшов для правоохоронців успішно. Обладнання для майнингу було знайдено та вилучено. Чи є...


Детальніше...

Семінари

Особливості проведення податкових перевірок 2015

План семінару:

1. Неофіційні правила, якими керуються працівники фіскальних (податкових) органів ...


Детальніше...
Захист бізнесу від контролюючих та правоохоронних органів

План семінару:

1. Основні принципи захисту підприємств у відносинах з контролюючими та правоохоро...


Детальніше...

Підписатися на новини

23 жовтня 2018 року, за ініціативою Міністерства фінансів України було скликано робочу групу з метою розробки узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування криптовалюти. Артем Середа, партнер allTax юридичні та податкові радники, прийняв участь в робочій групі при Міністерстві фінансів України з метою розробки узагальнюючої податкової консультації по криптовалютам.   

* * * * *

Коментар Артема Середи:

«До участі в робочій групі було залучено кращих фахівців державного сектору, підприємців, представників юридичних компаній, що свідчить про велике бажання Міністерства фінансів України врегулювати ринок криптовалюти в Україні. Деякі члени робочої групи висловилися щодо надання офіційного визначення поняттю «криптовалюта» та його закріплення в нормативно-правових актах. Після цього, доречно було б говорити про оподаткування, оскільки чинний Податковий кодекс України «прив’язує» все до оподаткування товарів або послуг. Також, деякі учасники висловили рекомендації щодо введення пільгових ставок оподаткування до операцій з криптовалютами та діяльності з майнингу, оскільки на сьогоднішній день, без внесення додаткових змін в податковий кодекс, майнерам доведеться платити 18 % податку на доходи фізичних осіб та 1,5 % - військовий збір, що може негативно вплинути на ринок криптовалюти в Україні та примусить чинні «Bitcoin-ферми» змінити юрисдикцію, на більш привабливу, наприклад Білорусь. Дискусія триває». 

Додаткова інформація щодо діяльності робочої групи при Міністерстві фінансів Україні по розробці узанальнюючої податкової консультації по криптовалютам, буде опублікована на сайті компанії allTax юридичні та податкові радники. 

* * * * *